SPORT rk-krusevac1
RUKOMETNI KLUB “KRUŠEVAC” POBEDOM ZAPOČEO NOVU TAKMIČARSKU SEZONU

Pred oko stotinak gledalaca večeras je ekipa RK “Kruševac” zabeležila pobedu na samom startu prvenstva u okviru Druge rukometne lige zapad – B. Na parketu kruševačke Hale sportova domaći rukometaši su bili bolji od ekipe RU Teki – Rača.

Domaća ekipa dominirala je od prvog minuta. Đurković Veljko sa postignutih 8 golova i Vuk Paunović sa postignutih 6 golova bili su nosioci ige domaćina u prvom poluvremenu. Posle prvog dela utakmice rezultat je bio 18:16 u korist domaćina.

Kruševljani su nastavili sa još boljom igrom i u drugom poluvremenu. Vladeta Malićanin bio je siguran na golu domaćina i beležio odbranu za odbranom, Nikola Vukoičić agresivan u odbrani, a u drugom delu utakmice raspucao se i Miroslav Ćalić sa 6 postignutih golova. Domaći rukometaši su u napadu bili sigurni i efikasni, a u odbrani čvrsti i agresivni.

Na kraju utakmice na semaforu je stajalo 35:29.

I večeras smo imali priliku da vidimo dobru praksu u RK “Kruševac” – da se kroz prvensvtvene utakmice u igru uvode i kale mladi igrači. Večeras je na kruševačkom parketu debitovao 14-godišnji Petar Paunović. On je ovom prilikom uspeo i da zabeleži jednu asistenciju u samom finišu utakmice, na radost saigrača i publike.

Dobra atmosfera u klubu pod vođstvom Miodraga Trifunovića večeras se videla na terenu.  Sve čestitke momcima i stručnom štabu na zasluženoj pobedi.