SPORT rk-krusevac-beli-andjeo
RK KRUŠEVAC – RK BELI ANĐEO 26:25(12:14) – POBEDA NA STARTU NOVOG PRVENSTVA

Na startu novog prvenstva u okviru PRVE LIGE ZAPAD – GRUPA B, rukometaši RK Kruševac pobedili su ekipu Beli anđeo rezultatom 26:25.

Gosti su dobro otvorili meč i od samog starta poveli. Tokom prvog poluvremena konstantno su održavali prednost od 2 do 5 golova razlike. Poluvreme je završeno rezultatom 12:14 u korist gostiju.

I na početku drugog poluvremena gosti su bili bolji. U jednom trenutku razlika je bila i 5 golova. Međutim, od 40. minuta Kruševljani dodaju gas i polako sustižu prednost. “Tanka” klupa gostujuće ekipe odrazila se na rezultat u samom finišu utakmice. U 58. minutu Kruševljani dolaze u vođstvo koje su zadržali do samog kraja. Mogli su domaći da ostanu bez celokupnog plena na 10 sekundi pre kraja utakmice kada su imali poslednji napad i promašali “zicer”. Gostujući golman je bravurozno odbranio poslednji šut, no, na sreću lopta se odbila do domaćih igrača koji su utakmicu potom priveli kraju. Posle 60 minuta na semaforu je stajalo 26:25.

Ne toliko lepa i atraktivna utakmica, koliko uzbudljiva, ali za početak prvenstva bitna je pobeda. KRUŠEVAC… OLEEEEEEE.