SPORT Napredak-Radnik2-1
NAPREDAK – RADNIK 2:1(0:0)

Ekipa Napretka osvojila je prve bodove u ovogodišnjem fudbalskom šampionatu. Bodovi su osvojeni  pod Bagdalom, na domaćem terenu. Napredak je odigrao za pobedu protiv Radnika iz Surdulice: 2 – 1.

Prvo poluvreme je završeno bez pogodaka. Napredak je poveo posle jedanaesterca koji je izveo Mrkić u 61-om minutu susreta. Posle samo osam minuta gosti stižu do izjednačenja golom Dimitrića. Šansu za kompletan plen imali su domaći u 85-om minutu kada su promašili drugi penal koji je odsvirao sudija Mitić. Ipak, do celog plena se čekalo još malo, kada je pogodio Kocić i povisio na 2 – 1 (u 89-om minutu).

Prvi bodovi su višestruko značajni, popravljaju stanje na tabeli, ali i duh ekipe koja sezonu nije otpočela sjajno.

U narednom kolu Napredak će igrati protiv Inđije kao gost 15. avgusta.