SPORT napredak
PORAZ NA STARTU PRVENSTVA SUPER LIGE SRBIJE: NAPREDAK – ŽELEZNIČAR 0:1(0:1)

Novajlija u Superligi Srbije, Železničar iz Pančeva, ostvario je prvu pobedu, pošto je u gostima u meču prvog kola pobedio Napredak iz Kruševca sa 1:0.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Ukrajinac Jevgen Pavlov u 28. minutu. Konatar je centrirao sa leve strane, pravo pred gol, uklizao je Pavlov i ubacio je loptu u mrežu. Na kraju, ispostavilo se da je to bio jedini udarac u okvir gola od strane gostiju, ali to im je bilo sasvim dovoljno za tri boda. Sa druge strane, Stanojlović je u 18. minutu propustio veliku priliku za Napredak.

Kruševljani su pokušali u nastavku, imali više udaraca, ali nisu bili precizni. Pokušali su sve u finišu, imali iznenadnu priliku u četvrtom minutu nadoknade kada je Nemanja Đeković šutirao po sredini sa 15 metara, pravo u ruke golmana Živkovića.

U narednom kolu, Napredak u subotu gostuje Crvenoj zvezdi.