SPORT napredak
NAPREDAK – PARTIZAN 0:4(0:2)

Pred oko 2.600 navijača Napredak je sa podmlađenim sastavom u četvrtfinalu Kupa Srbije izgubio na svom terenu od ekipe Partizana ubedljivim rezultatom od 4:0. Napredak je pružio otpor u prvih dvadesetak minuta meča, donekle i do voćstva Partizana od 2:0, a onda je vidno bilo da su igrači izgubili volju da se bore protiv dva protivnika.

Naročito se to videlo kada su primili drugi gol postigut iz slobodnog udarca posle nepostojećeg prekršaja. U nastavku meča opet je Napredak bio agilan. Eskić je smanjio rezultat, ali sudija Zoran Široki iz Smedereva poništio je pogodak, navodno zbog ofsajda koji niko nije video, čak ni pomoćni sudija koji nije mahao. U sledećem napadu opet nepravda, kada je Valijente postigao treći gol iz nedozvoljene situacije.

Sa tribina se tada začulo skandiranje: “lopovi, lopovi…” Ovo nije prva utakmica na kojoj je tendeciozno sudio Zoran Široki i oštetio Napredak. Navijači ne zaboravljaju meč sa Vojvodinom u Novom Sadu.