SPORT
Napredak – Čukarički 1:1 (1:0)

Još jedan zanimljiv fudbalski meč odigran je pod Bagdalom. Opšta je konstatacija da fudbaleri Napretka i dalje pružaju dobre partije, ali kao po nepisanom pravilu bodovi im skoro redovno izmiču.

Vrlo zanimljiva utakmica sa popularnom “Čukom” završena je rezultatom 1:1 (1:0). Napredak je prvu izglednu šansu imao u 12 minutu kada je Ndiaje pogodio stativu. Napredak je imao još par izglednih šansi, a gol je postigao Nikola Boranijašević u drugom minutu nadoknade vremena na asistenciju Alekse Vukanovića.

I u nastavku utakmice Napredak je konstantno napadao protivnički gol. Do izjednačenja dolazi sredinom drugog poluvremena. Nakon izvedenog slobodnog udarca golman Petrović je u 76 minutu loptu kratko odbio, pritrčao je Boris Kopitović i poravnao rezultat.

Sa prilično “šarenim” rezultatima u prvih 10 odigranih kola “čarapani” drže priključak čelu tabele. Trenutno su na sedmoj poziciji sa osvojenih 14 bodova, odmah iza Vojvodine koja ima samo bod više. A upravo u Novom Sadu gostuje Napredak naredne subote, 6. oktobra. Očekuje se dobar meč i pravo fudbalsko nadmudrivanje.