SPORT napredak-radnicki22
Napredak – Radnički 3:1 (1:1)

U komšijskom derbiju, tzv. “El klasiku”, fudbaleri Napretka zasluženo su pobedili su ekipu Radničkog iz Niša rezultatom 3:1 (1:1). U veoma interesantnoj fudbalskoj predstavi prikazana je zanimljiva igra koja se dopala prisutnim gledaocima na stadionu “Mladost” u Kruševcu. Prikazana je žustra i dinamična igra, ali u granicama korektnosti. Viđeno je pregršt brzih i lepih akcija, a igrači oba tima stvorili su brojne šanse ispred oba gola.

Domaćini su prvi poveli u 16. minutu preko NDIAYE Ibrahima koji se u gužvi najbolje snašao. Izjednačio je u 34. minutu Slaviša Stojanović, posle greške odbrne “crvenih” i bez muke poravnao rezultat.

U nastavku utakmice, postignuta su dva gola – agilni Vukanović je u 80. i 82. minutu idealno uposlio Ruševića koji je u stilu vrhunskog golgetera postigao dva pogotka.