SPORT NapredakPartizan2-1
Napredak – Partizan 2:1 (1:0)

U utakmici 21. kola Super lige Srbije fudbaleri Napretka pobedili u Kruševcu ekipu favorizovanog Partizana sa 2:1. Pred nešto više od 3.000 navijača golove za Napredak postigli su Aleksa Vukanović u 34. i Uroš Đerić u 54. minutu, dok je počasni gol za Partizan postigao Marko Jevtović iz penala u 60. minutu. Posle odigranog 21. kola Napredak zauzima osmu poziciju na tabeli (31 bod).

Početak utakmice obeležila je inicijativa gostujućih. Šanse su imali Ožegović, Leandre Tavamba i Miletić. Međutim, u 34. minutu, Nikola Boranijašević prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu u sredinu koju je spretno zahvatio Aleksa Vukanović i iz prve je poslao u mrežu Vladimira Stojkovića.

I na početku drugog dela utakmice inicijativa gostiju. Tavamba je u 48. minutu, propustio veliki priliku za izjednačenje. 54. minut, kombinacija Alivodić, Boranijašević – asistencija Đeriću za vođstvo Napretka od 2:0.

U 59. minutu Crno-beli su ipak postigli pogodak u Kruševcu pošto je sudija Mažić u 59. minutu dosudio najstrožiju kaznu, pošto je Boranijašević oborio Nemanju G. Miletića. A onda nešto neverovatno… na terenu svađa Sume i Ožegovića oko toga ko će izvesti penal. Na kraju je loptu uzeo Jevtović i sigurno pogodio za konačnih 2:1.

Igrači Partizana su do kraja utakmice pokušali da dođu makar do boda, ali im to nije uspelo. Sa južne tribine se čulo skandiranje “Đukiću odlazi…”. U samom finišu utakmice Napredak je imao šansu da postigne i treći pogodak pošto se golman Stojković pridružio napadu Partizana.

Napredak je tako posle pobede nad Crvenom zvezdom na domaćem terenu ove sezone, slavio i protiv Partizana.

Kruševljani u poslednjem kolu pred zimsku pauzu gostuje ekipi Javora.