SPORT RadnickiNapredak
Radnički – Napredak 1:3 (0:1)

U 15. kolu Superlige Srbije Napredak je bio ubedljiv i u Nišu. Savladana je ekipa Radničkog rezultatom 1:3 (0:1).

Domaći su krenuli ofanzivno, ali je vrlo brzo Alivodić, svojim pogotkom u 17-om minutu susreta, iz druge ozbiljnije akcije „čarapana“ zatresao mrežu Radničkog. Usledila je nešto mirnija igra, ali je Radnički ipak imao loptu u svom posedu više nego Napredak.  0:1 je  bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U nastavaku susreta u 60-om minutu Uroš Đerić je povisio na 0:2.  Od tog momenta domaći kreću na sve ili ništa. Nikola Raspopović smanjuje na 1:2, ali je to bilo sve prikazano od strane igrača Radničkog. Svoje kvalitete je nekoliko puta dokazao golman „čarapana“ Nikola Petrović, a svoje realizatorske mogućnosti još jednom je potvrdio Enver Alivodić u 72-om minutu za konačnih 1:3.

Ovom pobedom Napredk je „pretekao“ Nišlije, i sada se nalazi na 7-oj poziciji. U narednom kolu koje se igra 4. novembra Napredak još jednom gostuje, a domaćin će biti Rad.