SPORT Napredak-Radnik
Hladan tuš pod Bagdalom na 35°C

Jedan remi i dve izgubljene utakmice u tri odigrana kola. Osvojen 1 bod… Slab učinak za početak sezone. Odavno kruševačka publika nije videla ovako loše izdanje svojih ljubimaca. Nije bilo volje, bez ikakvih ideja u napadu, sporo i neprecizno, jednom rečju… bledo. Evidentno je da postoji problem koji stručni štab Kruševljana mora da reši.

Prvi pogodak viđen je već u 6. minutu utakmice. Ekipa Radnika je iz jedne polukontre golom Zlatanovića došla u vođstvo. Očekivalo se da će domaći posle primljenog gola krenuti sa ozbiljnijim napadima, ali od toga nije bilo ništa. Igralo se uglavnom na sredini terena, a gosti su uspešno prekidali sve napade domaćih. Posle neopreznog starta Mićića u 39. minutu dosuđena je najstrožija kazna, a preciznim udarcem sa 11 metara Šljivić poravnava rezultat, 1:1. I to je bilo sve što je viđeno u prvom delu utakmice.

penal

2.500 gledalaca očekivalo je da Napredak konačno krene sa igrom u drugom delu utakmice. Ali… kao da nije bilo želje za igrom, bez i jedne organizovane i ozbiljne akcije, bez upućenog udarca na gol protivnika. I onda, hladan tuš na 35°C. Igrao se 66. minut, gosti izvode slobodan udarac sa desne strane, a Mićić najbolji u skoku za konačan rezultat utakmice Napredak – Radnik 1:2!

Prikazana igra u prva tri odigrana kola ne obećava mnogo. Pristup igri nije na zadovoljavajućem nivou, i da zaključimo – za start prvenstva očekivali smo puno više.