SPORT napredak beovuk
Napredak bolji od Beovuka

U poslednjoj utakmici 18. kola Košarkaške lige Srbije (KLS), Napredak je na gostujućem parketu u Beogradu pobedio ekipu Beovuka rezultatom 83:102, po četvrtinama (27:26, 27:23, 12:21, 17:32) i tako zadržao šanse za plasman u plej-of.

Posle dosta izjednačene igre u prve dve četvrtine, Kruševljani su do pobede došli sjajnom igrom u drugom poluvremenu, kada su preuzeli kontrolu meča i na kraju ubedljivo savladali protivnika.

U ekipi Napretka istakli su se Đorđević-Marinković sa 26 poena, Janjić, koji je postigao 17 i Marković sa 16 poena. U ekipi Beovuka Fundić je postigao 18 poena uz 13 skokova i 5 asistencija i Dragović, koji je imao učinakm od 17 poena.

Napredak deli šesto mesto sa ekipama Mladosti Admirala i Tamiša sa skorom 10:8. U sledećem kolu Napredak dočekuje devetoplasiranu ekipu Metalca iz Valjeva.