SERVIS napredak
NAPREDAK – PARTIZAN 0:2(0:1)

Pred oko 6.000 navijača, u 10. kolu Super lige Srbije, Partizan je osvojio sav tri boda u Kruševcu, pobedom protiv Napretka sa 2:0.

Dominirali su gosti tokom meča, propustili su šest-sedam prilika, Saldanja je pogodio stativu a da domaćin na golu nije imao Vladimira Savića (sa devet odbrana) pretrpeo bi uverljiviji poraz.

Po lošem terenu, crno-beli su dominirali, a u drugom minutu nadoknade su crno-beli postigli pogodak i ipak na odmor otišli sa zasluženom prednošću. Crno-beli su rešili sve dileme oko pobednika u 75. minutu. Zahid je ubacio loptu kroz peterac, dok je Stefan Jovanović  poslao loptu u sopstvenu mrežu. Tu je bio i kraj, zaslužen trijumf Partizana.

Napredak je najveću šansu imao u 68. minutu, a golman Partizana Aleksandar Jovanović zaustavio je udarac Milana Bojovića.

Napredak je trenutno 14. na tabeli SLS sa sedam bodova, a Kruševljani će u narednom kolu gostovati Radničkom u Nišu.