SPORT napredak
CRVENA ZVEZDA – NAPREDAK 4:0(3:0)

Fudbaleri Crvene zvezde na stadionu „Rajko Mitić“ savladali su sa 4:0 ekipu Napretka iz Kruševca u utakmici drugog kola domaće Superlige.

Zvezda je tokom većeg dela meča bila bolji rival, ali je i Napredak imao periode izrazito dobre igre. Zvezda je povela već u četvrtom minutu kada je Žan Filip Kraso uspešno realizovao penal. Brz gol crveno-belih otvorio je utakmicu. Dve ekipe su se smenjivale u posedu lopte, igralo se dosta u tranziciji gde su oba tima dolazila do gola rivala, ali bez konkretne prilike.

Nakon što je oko 20 minuta meč ušao u mirniju fazu i očekivalo se da će se bez promene rezultata otići na poluvreme, Zvezda je sa dva brza gola rešila pitanje pobednika. U 35. minutu Kraso je proigrao Bukarija koji je probio po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, šutirao u gol i iznenadio golmana Bajića koji je loše odreagovao. Samo dva minuta kasnije Mijailović je šutirao i sa ivice šesnaesterca lepim golom povećao prednost Crvene zvezde.

U drugom polvremenu Napredak je zaigrao bolje, uspevali su da prete Crvenoj zvezdi, ali su ponovo u trenucima u kojima su se oslobodili pritiska primili i gol. Žan Filip Kraso se u 71. minutu dugo nameštao, pronašao malo prostora i sa 20 metara uputio neodbranjiv šut za Bajića. U nastavku meča Napredak je imao priliku da stigne do počasnog pogotka, ali je Omri Glazer u 89. minutu dobro odreagovao.