SPORT
NAPREDAK – SPARTAK 1:0(0:0)

Fudbaleri Napretka savladali su danas na svom terenu ekipu Spartaka iz Subotice sa 1:0. Utakmica na stadionu pod Bagdalom odigrana je u okviru 21. kola Linglong Superlige Srbije. Subotičani su od 64. minuta imali igrača manje pošto je Aleksa Đurasović zaradio direktan crveni karton i tako ostavio svoj tim sa deset igrača na terenu. Odlučujući pogodak bio je delo Petra Đuričkovića. Samo šest minuta nakon isključenja Đurasovića, napadač Napretka se odlično snašao i postigao pobedonosni gol za svoj tim.

Čarapani su pobedom završili jesenji deo sezone i nalaze se na visokom petom mestu na tabeli.

U 70. minutu Napredak je došao do prednosti pogotkom Đuričkovića, koji je odlično šutirao u dalji ugao Dugalićevog gola, a čuvar mreže Spartaka nije imao šanse da osujeti izuzetno precizan udarac bivšeg prvotimca Radničkog.

Spartak nije imao snage da dođe do izjendačenja, pa se Napredak nakon dva poraza vratio na pobednički kolosek i jesen završio na petom mestu sa istim brojem bodova kao Vojvodina.