SERVIS partizan-napredak
PARTIZAN – NAPREDAK 3:0(2:0)

Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak sa 3:0 u meču 20. kola Linglong Superlige. Strelci za crno-bele bili su bili Nemanja Jović u 14, Filip Holender u 40. i Lazar Marković u 71. minutu.

Već na početku meča Partizan je  pripretio preko Asana, čiji šut s desne strane nije bio dovoljno jak da bi se promenio rezultat. Vredi pomenuti šut Natha iz slobodnog udarca koji nije bio dovoljno precizan.  U 14. minutu kombinacija Natho- Holender i „propuštanje“ lopte do mladog Jovića koji je odmah, sa oko 17 metara, poslao neodbranjiv udarac u donji desni ugao za vođstvo Partizana od 1:0.

Filip Holender je u 40. minutu krunisao dvopotezni Partizanov “mat” golom za 2:0. Posle jedne izgubljene lopte, Asano je odmah video kretnju pomenutog klupskog saigrača, proigrao ga pravovremeno i omogućio mu da rutinski iskoristi šansu za vođstvo Prtizana od 2:0, što je i bio rezultat posle prvih 45 minuta igre.

U nastavku je pao tempo igre. Crno-beli su svesno umrtvili igru i čakali svoju priliku da ozbiljnije ugroze gol protivnika.

Napredak se mučio u organizaciji napada, dobro postavljena zona Partizan, odbijala je sve njihove pokušaje da se približe kaznenom prostoru i ozbiljnije ugroze Stojkovića.

Crno-beli su do trećeg gola stigli u 71. minutu. Sjajna akcija na ovom meču „rezervista“, Suma je krenuo kroz sredinu, prevario je čuvara i prosledio loptu na levu stranu. Na nju je naleteo Lazar Marković, ušao je u šesnaesterac, prebacio na desnu nogu i preciznim udarcem pogodio bliži ugao gola Ostojića.

Napredak je ostao na četiri pobede u prvenstvu i ukupno 18 bodova. U narednom kolu, za nedelju dana, dočekuje u Kruševcu ekipu Javor Matisa, koja je u prvom delu prvenstva u Ivanjici slavila sa 3:0.