SPORT Napredak-Macva2-1
NAPREDAK – MAČVA 2:1(1:0)

Napredak je na svom terenu, u zanimljivom susretu, savladao šabačku Mačvu sa 2:1. Time je u dva pretposlednja kola ovog dela sezone ostvario maksimalan broj bodova.

Domaći su poveli golom Bjeloša u 18-om minutu susreta. Rezultat 1-0 je ostao na semaforu tokom poluvremena. Ipak, sam početak drugog dela igre donosi izjednačenje za Šapčane. Strelac u 48-om minutu bio je Božić. Konačan rezultat i nova tri boda za “čarapane” doneo je, opet, Bjeloš. Pogodio je u 70-om minutu i time zapečatio rezultat do kraja meča.

Napredak je u ovoj polusezoni osvojio tek 24 boda iz 20 odigranih kola. U poslednjem kolu Kruševljani čekaju ekipu Javora. Utakmica je na programue 14.12.2019. Javor je trenutno jedanaesti na tabeli, mesto iza Napretka, ali sa 4 boda manje. Dobar rezultat u ovom susretu bi mogao da pogura Napredak na kraju polusezone za još jedno mesto napred – ako Mladost ne odigra mnogo iznad svojih mogućnosti protiv Voždovca.