SPORT Backa-Napredak33
Bačka – Napredak 3:3(1:1)

Mogao je Napredak i mnogo bolje – rezultatski i bodovno. Međutim, presudna su bila dva dosuđena penala za domaćina. Ipak, oko 300 gledalaca na ovoj utakmici videlo je 6 golova za konačnih 3:3 u prvoj utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Prvi su do gola došli Kruševljani golom Vulića u 12-om minutu, a samo šest minuta kasnije sudija svira najstrožu kaznu protiv “čarapana” koju Bajić realizuje. 1:1 je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice domaći preokreću rezultat. Ceković u 58-om minutu pogađa mrežu golmana Petrovića, ali vrlo brzo stiže odgovor sa druge strane. Golovima Eskića u 66-om i Vukanović u 71-om minutu Napredak stiže do vođstva. Nepuna dva minuta posle gola Vukanovića glavni sudija Ilija Brdar  svira i drugi penal za domaće. Bajić je ponovo uspešan realizator.

Posle 18. odigranih prvenstvenih utakmia Napredak je osvojio 32 boda, a u narednom kolu koje se igra 5. decembra u Kruševac dolazi ekipa Proletera.