SPORT Zvezda-Napredak2
C. ZVEZDA – NAPREDAK 1:1 (0:0)

Beogradska Crvena zvezda i Napredak iz Kruševca, u poslednjem meču 27. kola Super lige Srbije, odigrali su meč bez pobednika, rezultat je na kraju bio 1:1, poluvreme 0:0. Opšti je utisak da su izabranici Milorada Kosanovića odigrali jedan solidan meč.

Zvezda je dobro startovala i u prvih 20-ak minuta utakmice nametnula svoj prepoznatljivi ritam igre. Kruševljani su uspešno odolevali, tako da je prvo poluvreme završeno bez golova.

Favorizovani beograđani u vođstvo dolaze tek u 52-om minutu susreta. Strelac je bio Nenada Krstićić – 1:0 za domaće.

Napredak je do izjednačenja došao u sudijskoj nadoknadi vremena. Strelac za izjednačenje bio je Eskić, a valja napomenuti da je u akciji koja je predhodila izjednačenju, Napredak imao još jednu izuzetno lepu priliku kada je stativu pogodio Nemanja Petrović.

STRELCI: Krstičić u 52. za Crvenu zvezdu, a Eskić u 90. minutu za Napredak. Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 10.351. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad) 6.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 6,5, Savić 7 (od 75. Frimpong -), Le Talek 6, Rodić 6,5 – Račić 6 (od 84. Jovičić -), Krstičić 7 – Milić 6 (od 58. Adžić 6), Milijaš 6, Radonjić 7 – Pešić 6,5.

NAPREDAK: Nik. Petrović 7 – Boranijašević 6,5, Veškovac 7, Simonović 7, Nem. Petrović 6,5 – Kostić 6,5 – Ndjaje 7 (OD 63. Zec 6,5), Eskić 7,5, Vulić 6 (od 63. Markoski 6,5), Vukanović 7 – Nikolić 6 (od 83. Rušević -).

16 Borac 17

Sledeću utakmicu Napredak igra u Kup takmičenju, u sredu na svom stadionu, protiv ekipe Čukaričkog.