SPORT napredak-SPARTAK
Goleada pod Bagdalom: Napredak – Spartak 4:3 (2:2)

Na premijernom meču nastavka prvenstva Superlige Srbije na stadionu pod Bagdalom odigrana je utakmica koja je bila na evropskom nivou. NAPREDAK – SPARTAK ŽK 4:3 (2:2).

Utakmica će se pamtiti po sedam postignutih golova, ali i pregršt fudbalslih majstorija.

Pobednik je odlučen tek u sudijskoj nadoknadi vremena, i to samo nekoliko sekundi pošto je Spartak došao do izjednačenja.

Poveli su igrači Spartaka vrlo rano golom Mileta Savkovića u trećem minutu. Međutim, Kruševljani su vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. Ndiaje je bio strelac u 20-om minutu za izjednačenje, a onda, samo tri minuta posle toga, Đuro Zec za 2:1. Igrač gostujućih Bojan Čečarić je odličnim udarcem sa oko 30 metara, u sudijskoj nadoknadi poluvremena, izjednačio. 2:2 za kraj prvog poluvremena.

Kruševljani su poveli još jednom. Igrao se 73-ći minut kada je strelac bio Stefan Nikolić za 3:2. U 83-em minutu domaći su imali šansu da iz penala okončaju ovaj uzbudlivi meč, ali je Nikolić bio neuspešan. Po nepisanom pravilu, kazna je stigla u prvom minutu sudijske nadoknade kada je Savković izjednačio rezultat na 3:3.

Sve je ukazivalo da će meč biti završen nerešenim rezultatom, ali je talija ovoga puta bila na strani domaćina. Uspeli su “čarapani” da dođu do još jednog pogotka. Strelac je u 92. minutu bio Miloš Vulić.

Napredak posle večerašnje utakmice drži šestu poziciju sa 37 bodova, dok je Spartak ostao treći sa 40.

Strelci: 0:1 Savković u 4, 1:1 Ndiaje u 20, 2:1 Zec u 23, 2:2 Čečerić u 45, 3:2 Nikolić u 73, 3:3 Savković u 90, 4:3 Vulić u 90+1 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 1000. Sudija: Zoran Široki (Smederevo) 7. Žuti kartoni: Miladinović, Eskić (Napredak), Ćalasan, Čečerić, Tekijaški (Spartak).

NAPREDAK: Ni.Petrović 7,5, Boranijašević 7, Ne.Petrović 7, Miladinović 7, Kostić 7,5, Eskić 7,5 (Sekidika-), Vukanović 8, Nikolić 7,5, Zec 7,5 (Šljivić-), Vulić 8,5, Ndiaje 7,5 (Milisavljević 8).

SPARTAK ŽK: Ostojić 7,5, Simura 7, Jočić 7, Kerkez 7,5, Nikolić 7,5, Milošević 7 (Vukčević-), Glavčić 7 Đuričin-), Savković 8, Čečerić 7,5, Stojković 7,5, Ćalasan 7 (Tekijaški-).