SPORT NapredakZvezda1
Hladan tuš pod Bagdalom! Napredak – Crvena Zvezda 1:0 (0:0)

Favorizovana ekipa Crvene Zvezde vraća se iz Kruševca praznih šaka. Vodeća ekipa u Super ligi Srbije zaustavljena je pod Bagdalom. Golom Nikole Mitrovića u 6-om minutu nadoknade Napredak je danas savlado “preumorne” igrače Zvezde.

Napredak je igrao vrlo dobro i uspešno  parirao gostima čitavo prvo poluvreme, dok se u drugom više orijentisao na odbranu i brze kontranapade. Na utakmici nije viđen naročito lep fudbal i uglavnom se igralo između dva gola. Crvena Zvezda nije “pronašla” svoju igru u prvom poluvremenu. Vidno je bilo odsustvo Kange, jer su Zvezdini redovi bili nepovezani a akcije stihijske.

NapredakZvezda2

Drugo poluvreme bilo je kud i kamo zanimljivije. Treba napomenuti i bakljadu Zvezdinih navijača (i prekid utamice u trajanju od nekoliko minuta). Da je bilo hrabrosti glavnog sudije ovog meča, južna tribina je trebala da bude ispražnjena… Ali, to su neke sasvim druge priče (koje se ponavljaju kada su u pitanju navijači dva “najveća” srpska kluba).

NapredakZvezda3

Ulazak Boaćija u 66-om minutu drugog poluvremena dao je dodatni impuls Zvezdinim igračima, ali svoje šanse su imali i igrači Napretka.  Šutevi Mitrovića, Alivodića i Sekidikija nisu pogodli cilj, kao ni Boaćija i Milijaša na drugoj strani.

Sam finiš utakmice obeležio je pritisak Crvene Zvezde i opsada gola golmana Petrovića, koji je sa dve izvrsne intervencije sačuvao mrežu domaćih. Međutim, kao što to obično i biva, posle promašenih šansi, u 96-om minutu sevnula je kontra Napretka. Asistencija Đerića i prelep lob udarac Mitrovića sa 18 metara, za konačan rezultat Napredak – Crvena Zvezda 1:0.

Nikola-Mitrovic

NAPREDAK – CRVENA ZVEZDA  1:0  (0:0)

Strelac: Mitrović u 90+6 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 7.000. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas) 6,5. Žuti kartoni: Alivodić, Veškovac (Napredak), Račić, Donald (Crvena Zvezda).

NAPREDAK: Petrović 7,5, Boranijašević 7, Veškovac 7, Miladinović 7,5, Urošević 7,5, Šljivić 7, Mitrović 8, Alivodić 7, Markoski 7 (Sekidika 6,5), Kasalica 6,5 (Simonović-), Vukanović 7 (Đerić-).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Stojković 7, Babić 7, Le Talek 6,5, Gobeljić 7, Račić 6,5 (Krstičić 6,5), Donald 6,5, Srnić 7 (Milijaš-), Rikardinjo 6 (Boaći-), Radonjić 7. Pešić 6,5.