SPORT
Napredak – Javor 2:1 (1:1)

Fudbaleri Napretka večeras su ugostili ekipu Javora iz Ivanjice. Pred oko 2.500 vernih navijača, Napredak je izborio i treću pobedu u nizu. U solidnom ligaškom meču Napredak je pobedio sa 2:1 (1:1).

Napredak-Javor2

Napredak je od samog početka imao inicijativu. Ređale su se šanse. U 8. minutu okvir gola je sačuvao mrežu gostiju. Dav minuta kasnije odlična akcija, šut glavom ali je golman gostujućih Đogatović bio na mestu. U 18. minutu još jedna šansa igrača Napretka i šut preko gola. Neprijatno iznenađenje za domaće stiglo je u 23. minutu – poveli su gosti, preko Miloša Karišika koji je glavom smestio loptu u Petrovićevu mrezu. Ipak, posle samo petnaestak minuta, domaći izjednačuju. Siguran strelac sa bele tačke bio je Šljivić, posle opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Napredak je do kraja poluvremena imao još par šansi ali se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:1.

Domaći su svoju prvu šansu u drugom poluvremenu imali već u 48. minutu i konstantno su napadali. A onda evro gol Miloša Vulića u 60. minutu. Gosti su probali da u zadnjih desetak minuta utakmice dođu do izjednačenja ali na golu Napretka bio je sigurni Nikola Petrović koji je sa par sigurnih intervencija sačuvao mrežu crvenih.

Sve u svemu jedna zanimljiva fudbalska predstava, tri postignuta gola, tri nova boda za kruševljane i zadovoljna publika. Odlaganje susreta sa Partizanom u Beogradu bilo je dobro i za Napredak. Bilo je više vremena za osveženje ekipe i pripremu za ovaj susret.

U narednom kolu Napredak gostuje neugodnom Spartaku koji je sezonu započeo vrlo dobro i danas kao gost deklasirao Vojvodinu sa čak 5:0.