DRUŠTVO
Napredak – Rad 2:2 (1:0)

U prvom kolu novog fudbalskog šampionata Srbije fudbaleri kruševačkog Napretka bili su domaćini ekipi beogradskog Rada. Pod Bagdalom je odigrana vrlo zanimljiva utakmica. Postignuta su četiri gola, ali je meč završen nerešeno: Napredak – Rad 2:2 (1:0).

Napredak je u meč ušao po malo rezervisano, tako da su gosti imali i prve izglednije prilike, ali ih nisu realizovali. Napredak je svoju šansu  iskoristio, pa je u 39. minutu poveo golom Kasalice. Sa rezultatom 1:0 se i otišlo na zasluženi odmor. Prvo poluvreme igralo se u visokom ritmu i pored tropske temperature od 32 stepena.

Napredak-Rad-1

Na startu drugog poluvremena Napredak je imao par polušansi. Ipak, posle jednog izglednog napada domaćih, sevnula je kontra „građevinara“  u 55. minutu, koju je Lutovac realizovao udarcem po zemlji za rezultat 1:1.

Napredak je potom pojačao pritisak. Stvoreno je par izglednih prilika, ali bez pravih udaraca na gol protivnika. Posle dva solidna napada, usledio je treći koji je doneo radost navijačima domaćih. Odličnu akciju Kruševljana pogotkom je krunisao Alivodić u 66. minutu. Semafor je pokazivao 2-1.

Gosti se nisu predavali a Napredak je imao veći posed lopte. Igrači Rada koristili svaku priliku za brze kontra napade. U 80. minutu hladan tuš pod Bagdalom. Iz brze kontre i dobre transformacije, Milošev je uspeo da postigne pogodak za izjednačenje i konačan rezultat 2:2.

Ukratko… Prva utakmica posle napornih priprema, otvaranje sezone, teški vremenski uslovi (visoka temperatura), sasvim solidna i borbena igra i zanimljiv meč za publiku na stadionu “Mladosti”. Podela bodova je bila realan ishod susreta.

Napredak ima solidno ukomponovan tim. Igru krasi borbenost i napadački duh. Bilo je i grešaka u zadnjoj linij, koje će, nadamo se, šef struke zajedno sa svojim izabranicima otkloniti u predstojećim utakmicama.

U narednom kolu Napredak gostuje Čukaričkom, a utakmica se igra u subotu 29.07.2017. od 20,00.