SPORT napredak-zvezda-1
“Protiv nekih stvari se ne može”

Vuk Rašović, trener fudbalera Napretka, nije imao šta da zameri svojim izabranicima, ali je svojom izjavom posle odigranog meča, između redova mnogo toga zamerio arbitrima.

U prvom poluvremenu utakmice arbitar Nikolić dosta je grešio u presuđivanju sa vidnom naklonošću prema gostujućem timu. U nastavku meča sudija Nikolić kao da je sa nestrpljenjem čekao 58 minut. Po mnogima to nije bio prekršaj, ali se sudija odmah latio pištaljke i dosudio najstrožiju kaznu. Usledili su žučni protesti fudbalera Napretka, a stadionom pod Bagdalom dugo se orilo: „lopovi, lopovi…“

Međutim, prava bura nezadovoljstva sručila se na arbitre kada je Nikolić čistu situaciju u kojoj je bio Vukanović, i kada je mogao da poravna rezultat, okarakterisao ofsajdom. Tada su sa tribina burno i opravdano negodovali domaći navijači, došlo je do kraćeg prekida utakmice, ali sudija Nikolić, ponašao se kao da se ništa ne događa. Sveopšti utisak je bio da Napredak ovu utakmicu “mora” da izgubi.

U 76. minutu dobar napad Zvezde, Кanga je sjajno podigao loptu ka Plavšiću, a ovaj je volej udarcem levom nogom postigao pogodak za 0:2.

Aleksa Vukanović, je u poslednjim sekundama susreta zatresao mrežu Crvene zvezde za konačni rezultat – 1:2.

NAPREDAK – CRVENA ZVEZDA  1:2  (0:0)

Strelci: 0:1 Kanga u 58 (iz penala), 0:2 Plavšić u 75, 1:2 Vukanović u 90 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 6.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragjevac) 5,5. Žuti kartoni: Eskić (Napredak), Kanga, Donald (Crvena Zvezda).

NAPREDAK: Petrović 6,5 Cvetković 6, Simonović 6, Tubić 6,5, Urošević 6, Šljivić 6, Eskić 6 (Markoski-), Gobeljić 6 (Vulić-), Alivodić 6 (Kasalica-), Ndiaje 6,5, Vukanović 7.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović 6,5, Petković 6, Frimpong 6, Luković 6,5, Ruiz 6,5 (Srnić-), Kanga 7, Boaci 6,5 (Sikimić-), Plavšić 7,5 (Adzić-), Donald 7, Ristić 6,5.

Igrač utakmice: Srđan Plavšić (Crvena Zvezda).