SPORT Napredak - Radnicki
“Putuj Evropo nemoj više čekati na nas…”

Posle odigrana prva tri kola plej ofa fudbalske Superlige Srbije u kojim je Napredak pokazao odličnu igru, ali i zabeležio slab bodovni saldo (pre svega zaslugom sudija), sinoć je Napredak odigrao veoma slabu utakmicu i izgubio od niškog Radničkog sa 0:2.

Utakmica protiv Radničkog počela je protestom publike. Posle zvižduka sudije Mažića koji je označio početak meča, navijači su okrenuli leđa terenu i tako stajali čitav minut. Potom je usledilo dugo skandiranjei: „lopovi, lopovi..“ Bio je to protest prema sudijskoj organizaciji čiji su predstavnici na mnogim utakmicama oštetili Napredak.

O utakmici nema mnogo toga šta da se kaže. Bledo izdanje domaćina, bez pravih akcija i adekvatne realizacije. Nišlije na nivou. Iskoristili su sve svoje šanse, a Čarapani nisu imali odgovor za njihove brze kontre.

RADNIČKI  0:2  (0:1)

Strelci: 0:1 Noma u 45. 0:2 Kojić u 55 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 2.000. Sudija: Mažić (Vrbas) 6. Žuti kartoni: Noma, Stankovič, Bulatović (Radnički). Crveni karton: Bulatović (Radnički) u 82 minutu.

NAPREDAK: Petrović 7, Cvetković 6,5, Dimonović 6, Tubić 6, Urošević  6, Šljivić 6, Eskić 6 (Šarac-), Alivodić 6 (Vulić-), Ndiaje 6, Markoski 6 (Kasalica 6), Sekidika 6,5.

RADNIČKI: Zogović 7,5, Bulatović 7, Živković 7, Stojanović 7 (Noma 7), Arsić 7, Petrović 7, Tomić 7, Mrkić 6,5 (Popara-), Jovanović 7 (Stanojević 7), Kojić 7,5.

Igrač utakmice: Nemanja Kojić (Radnički).