SPORT napredak-partizan1-0
JOŠ JEDAN PORAZ PARTIZANA!!! REZULTATOM 1:0(1:0) NAPREDAK UKNJIŽIO NOVA 3 BODA

Pred oko 2.500 gledalaca Napredak je slavio po Bagdalom. Zasluženim rezultatom 1:0 pobeđen je favorizovani Partizan. Za gostujuće fudbalere pobeda je bila imperativ. Ali ni uz pomoć “blagonaklonih” delilaca pravda, crno-beli Kruševac napuštaju poraženi.

Za Vladimira Stojkovića bilo je posla već u 3. minutu susreta na stadionu „Mladost“ kada je sa desne strane je centrirao Aksentijević, dok je prvu pravu  intervenciju golman Napretka Nikola Petrović imao  u 12. Minute kada je Rikardo Gomeš posle centar-šuta Miroslava Vulićevića, šutirao je glavom.

Napredak dolazi u vođstvo golom Ivana Đorić je u 18. minutu susreta preciznim udarcem  sa ivice šesnaesterca, nakon asistencije Nikole Aksentijevića.

Samo pet minuta kasnije, još jedan GOL za Napredak, ali prema proceni pomoćnog sudije, strelac gola Ibrahim Ndiaije bio je u ofsajdu. Posle pregledanog snimka bilo je jasno da napadač Napretka nije bio u ofsajdu, ali odluka glavnog sudije Novice Anđelovskog bila je konačna.

Junak meča, golman Napretka Nikola Petrović, u 25. minutu utakmice odbranio je “bombu” iz slobodnog udarca Danila Pantića.

U preostalih 20 minuta prvog poluvremena nije viđena dobra igra, atraktivnih fudbalskih poteza, ali viđeno je dosta faulova uz mnogo kontakata.

U nadoknadi vremena, u prvom polumremenu, Zoran Tošić je izveo slobodan udarac, sa 30-ak metara od gola Nikole Petrovića, a zatim i korner, ali je Rikardo Gomeš promašio gotovo nebranjen gol sa svega pet, šest metara.

U 57. minutu utakmice dosuđen je penal za Partizan. Pao je Zoran Tošić u kaznenom prostoru posle kontakta sa defanzivcima Napretka, a odgovornost je preuzeo Gomeš. Međutim, njegov udarac je odlično “pročitao” golman Nikola Petrović i odbranio udarac sa bele tačke.

U 60. minutu su Partizanovi igrači tražili još jedan penal, ali Anđelovski nije pokazao na belu tačku.

U poslednjih pola sata fudbalskog meča u Kruševcu igrači Partizana su pokušavali da dođu do pogotka, igralo se na Napretkovoj polovini terena, ali mreža odličnog Nikole Petrovića je ostala netaknuta.