SPORT Napredak22
Partizan izvukao bod protiv Čarapana

Pred oko 1.500 gledalaca u meču 35. kola Superlige Srbije Partizan – Napredak 2:2 (0:2).

Čarapanima je bio dovoljan samo jedan minut da steknu prednost od 2:0 nad favorizovanom ekipom Partizana.

U 12. minutu Jese Sekidika postigao je prelep gol, a Marko Jovičić ga je bravuroznom paradom samo ulepšao. Nepun minut kasnije novi pogodak za goste iz Kruševca. Nikola Boranijašević prošao je po desnoj strani, odgigrao u sredinu za Miloša Vulića, koji je iz prve uputio precizan šut u mrežu domaćina.

Do kraja prvog dela meča gledali smo neuspešne napade crno-belih i odlično organizovanu odbranu Napretka.

U drugom poluvremenu i dve promene u ekipi Partizana. Miroslav Đukić je odličio da u svlačionici ostavi Zorana Tošića i Ognjena Ožegovića, a da umesto njih na teren pošalje Strahinju Jovanovića i Đorđa Ivanovića.

Partizan je bio agilniji u drugom delu utakmice, ali ne i dovoljno dobar, samo za skromnih 2:2. Golovi Partizana plod su majstorstva Saše Ilića i golgeterskih kvaliteta Jovanovića. Oba puta, i u 59. i u 62. minutu je kapiten sjajno proigrao svog napadača, koji je uspeo da prevari golmana Napretka Nikolu Petrovića.

Napredak je u finišu utakmice imao odlične šanse da pobedi, ali ih nije iskoristio.

Partizan je meč završio s desetoricom igrača na terenu, jer je Marko Jevtović u 79. minutu dobio drugi žuti karton.